تور گرجستان

تورهای ویژه

کشور زیبای گرجستان همزمان در قاره آسیا و هم در قاره اروپا واقع می‌باشد. امروزه این کشور در صنعت گردشگری پیشرفت فراوانی را داشته و به یکی از کشورهای پرطرفدار توریستی اروپای شرقی تبدیل گشته است. گرجستان کشوری است کوهستانی و بارانی؛ تاریخ و تمدن این کشور بسیار کهن است و از اولین مردمانی بوده‌اند که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی کشورشان انتخاب کرده‌اند.

گرجستان

گرجستان

اقلیم گرجستان طوری‌ست که هر چهار فصل را می‌توانید در این کشور ببینید. به دلیل طبیعت زیبا و آب و هوای مطلوبی که دارد، هر ساله بر تعداد گردشگران تور گرجستان افزوده می‌شود.

شهر برجومی این کشور را می توان بعنوان یکی از سرسبزترین شهرهای گرجستان معرفی کرد که آب و هوای خاص آن همیشه مورد توجه گردشگران قرار داشته است؛ گفتنی است آب معدنی برجومی به بیشتر کشورهای اروپایی صادر می شود.

گرجستان

گرجستان

شهر تفلیس (Tbilisi)

شهر تفلیس پایتخت گرجستان می‌باشد و شباهت زیادی به استانبول دارد. این شهر در جاده‌ی ابریشم واقع است و رود «کُر» از آن عبور می‌کند. به دلیل اینکه شهر تفلیس در موقعیت مکانی استراتژیکی قرار داشته همواره بر سلطه‌ی امپراطوری‌های متنوعی بوده است به همین دلیل، تنوع فرهنگی زیادی در معماری آثار تاریخی آن به چشم می‌خورد. تفلیس با اینکه شهر کوچکی می‌باشد اما بناهای تاریخی و دیدنی‌های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است.

تفلیس

تفلیس

شهر باتومی (Batumi)

شهر باتومی شهری‌ست بندری که در مرز بین گرجستان و ترکیه واقع می‌باشد و مرکز تجاری مهمی در کشور گرجستان محسوب می‌شود. بر اساس برنامه‌ریزی‌های دولت گرجستان شهر باتومی امروزه در صنعت گردشگری پیشرفت چشمگیری کرده است و منبع در آمد اصلی این شهر نیز از راه گردشگریست.

اگر برای سفر به گرجستان قصد دارید که در تفلیس اقامت کنید، سعی کنید حتما چند روزی هم عازم باتومی شوید و به گشت و گذار در این شهر بپردازید و از جاذبه های تاریخی و توریستی آن دیدن کنید.

باتومی

باتومی

کشور گرجستان دارای طبیعتی بی‌نظیر و همچنین فرهنگ و تمدنی غنی می‌باشد. چند جاذبه‌ی گردشگری معروف گرجستان را معرفی می‌کنیم:

  • ساحل سحر آمیز گرجستان
  • مجسمه مادر گرجستان
  • موزه استالین گرجستان
  • شهر سنگی اوپلیستیخه گرجستان
  • پل صلح گرجستان

مطمئن باشید که سفر به گرجستان می تواند یکی از خاص ترین و فراموش نشدنی ترین سفرهای اروپایی شما بخصوص در ایام تعطیلات نوروز باشد.

© کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به SafarTv می‌باشد.