ویزای هند

برای ورود به هندوستان همچون دیگر کشورها نیز باید ویزای هند را به همراه داشته باشید. جهت اخذ ویزای هندوستان می توانید به سفارت این کشور در ایران که در تهران قرار دارد یا دو کنسولگری این کشور که در دو شهر بندرعباس و زاهدان واقع شده اند، مراجعه کنید.

آدرس سفارت هندوستان در تهران:

تهران – خیابان شهید مطهری – خیابان میرعماد – پلاک ۴۶

آدرس کنسولگری هندوستان در زاهدان:

زاهدان – حد فاصل خیابان های خیام و مدنی – خیابان آیت ا… کفعمی

آدرس کنسولگری هندوستان در بندرعباس:

بندرعباس – خیابان گلشهر جنوبی – خیابان حکمت – پلاک ۴۳

ویزای هندوستان

ویزای هندوستان

البته لازم به ذکر است که فقط افرادی که مقیم استان های سیستان و بلوچستان و کرمان می باشند، می توانند در زاهدان و عزیزان مقیم استان های هرمزگان و بوشهر در بندرعباس درخواست اخذ ویزا نمایند. ولی در سفارت هندوستان که در تهران قرار دارد، کلیه افراد از همه استان ها می توانند درخواست ویزا نمایند.

انواع ویزای هند

  • ویزای توریستی
  • ویزای همراه
  • ویزای تجاری
  • ویزای برگشت
  • ویزای دانشجویی
  • ویزای تحقیقاتی
  • ویزای کنفرانس

فراموش نکنید که برای اخذ ویزا از برخی کشورها خصوصا برای ویزای دانشجویی، لازم است ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید. فردی که با شما مصاحبه می کند امکان دارد از شما سوالاتی درباره تمایلات و اهدافتان در آینده، روابط خانوادگی شما و همچنین برنامه های کاری شما در کشورتان بپرسد. شما برای نشان دادن وابستگی تان به کشور خود می توانید درباره دارایی های تان، روابط خانوادگی و اجتماعی، وضعیت استخدام و… به صحبت بپردازید. به هیچ عنوان در زمان مصاحبه نگویید که مثلا بخاطر خانواده و یا دوستان خود قصد سفر به آن کشور را دارید. بعلاوه هنگامی که قصد سفر و یا مهاجرت به کشور دیگری را دارید و همسر و فزندان شما در کشور خودتان تنها باقی می مانند، آمادگی داشته باشید که در ارتباط با شیوه تامین مخارج همسر و فرزندانتان توضیحات کافی ارائه بدهید. مواردی که ذکر شد ممکن است در زمان اخذ ویزای هندوستان برای شما اتفاق بیفتد؛ لذا آن ها را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به SafarTv می‌باشد.